MARTA KUREK – O MNIE

AUTORKA dRAGONUS cRACOVUS:bIOMAGIA

Marta Kurek

(ur. 1997) – mówię o sobie, że łączę skrajności. Z jednej strony interesuję się biologią, ochroną przyrody i nauką, z drugiej językami, literaturą i kulturą.

Na pomysł sprowadzenia smoków do Krakowa wpadłam w wieku 13 lat i od tamtej pory konsekwentnie go realizuję. Jako dziecko chciałam zostać paleontologiem, ale koniec końców skupiłam się na kościach Smoka Wawelskiego, a nie dinozaurów. Niemniej dalej lubię kopać w piachu i błocie.

Fascynuje mnie inność – inne kultury, inne języki, inne kraje. Uwielbiam wędrować: po górach, przed siebie, w świat, wszędzie, gdzie jest coś do odkrycia. Urodziłam się z naturą dziecka poszukującego Narnii i pozostaję tej naturze wierna.

Nie wyobrażam sobie życia bez mocnej herbaty o piątej rano, przed pisaniem, i bez rysowania w najjaskrawszych kolorach na ziemi. Kiedy widzę pustą, białą przestrzeń, mam ochotę ją wypełnić – albo słowem, albo obrazem. Ciekawą historią.

Oczywiście są też niezmienne aspekty „mnie”. Prócz niepoprawnego optymizmu i stosunkowo dużej wiary w dobro, cuda i siebie, dysponuję pokaźnymi pokładami racjonalnego myślenia i logiki (tak, to się nie wyklucza!), należę też do osób raczej zorganizowanych. Moją największą pasją jest pisanie.

Jeśli chciałbyś mnie lepiej poznać, zapraszam na profil mojej książki, gdzie właściwie codziennie uzewnętrzniam moje smocze szaleństwo 😉

SZAŁ VANDY

czyli wielki powrót smoków