MARTA KUREK – O MNIE

Marta Kurek

Marta Kurek - autorka "Szału Vandy"

Marta Kurek (ur. 1997) – mówię o sobie, że łączę skrajności. Z jednej strony interesuję się biologią, ochroną przyrody i nauką, z drugiej językami, literaturą i kulturą.

Na pomysł sprowadzenia smoków do Krakowa wpadłam w wieku 13 lat i od tamtej pory konsekwentnie go realizuję. Jako dziecko chciałam zostać paleontologiem, ale koniec końców skupiłam się na kościach Smoka Wawelskiego, a nie dinozaurów. Niemniej dalej lubię kopać w piachu i błocie.

Fascynuje mnie inność – inne kultury, inne języki, inne kraje. Uwielbiam wędrować: po górach, przed siebie, w świat, wszędzie, gdzie jest coś do odkrycia. Urodziłam się z naturą dziecka poszukującego Narnii i pozostaję tej naturze wierna.

Nie wyobrażam sobie życia bez mocnej herbaty o piątej rano, przed pisaniem, i bez rysowania w najjaskrawszych kolorach na ziemi. Kiedy widzę pustą, białą przestrzeń, mam ochotę ją wypełnić – albo słowem, albo obrazem. Ciekawą historią.

 

Jeśli chciałbyś mnie lepiej poznać, zapraszam na profil mojej książki, gdzie właściwie codziennie uzewnętrzniam moje smocze szaleństwo 😉

Marta Kurek: SZAŁ VANDY,

czyli wielki powrót smoków

Marta Kurek